herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

18 maja 2018 r. w Krzywinie odbył się jubileusz 25-lecia Krzywińskiej Ligi Biegów Przełajowych oraz 15-lecie istnienia Klubu Olimpijczyka „Krzyś”. Krzywińska Liga to masowa impreza biegowa, która łączy pokolenia. To właśnie w Krzywinie zaczynają biegać najmłodsze dzieci w wieku przedszkolnym, następnie uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz od dwóch lat rodzice i inni chętni dorośli.

Na biegi przybyło wielu gości, którzy swoją obecnością wspierali młodych biegaczy. Wśród obecnych byli m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, Prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Stanisław Kopeć, Sekretarz Gminy Andrzej Stachura, Dziekan Dekanatu Banie ks. Robert Gołębiowski, Proboszcz Parafii Krzywin ks. Jan Kartwath oraz olimpijczycy Agnieszka Skrzypulec, Krzysztof Pierwieniecki, Rajmund Zieliński, Janusz Brzozowski, Wojciech Matusiak, paraolimpijczycy  Renata Chilewska i Michał Gadowski.
Po krótkich przemówieniach i oficjalnym otwarciu zawodów - zgodnie z ideą olimpijską - wniesiono i wciągnięto na maszt flagę olimpijską, zapalono znicz olimpijski oraz odczytano apel olimpijski.

Zmagania biegowe rozpoczęły się od czterech biegów przedszkolaków, a następnie odbyło się 18 biegów uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych objętych klasyfikacją zespołową. Ogółem w Krzywińskiej Lidze Biegów Przełajowych wystartowało i ukończyło je 353 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 112 przedszkolaków. Na zwycięzców czekały miejsca na podium. Za miejsca od I do VI zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, dodatkowo miejsca od I do III – medale: złoty, srebrny i brązowy. Wszyscy startujący, którzy ukończyli bieg, otrzymali na mecie pamiątkowy medal uczestnictwa. Ponadto spośród wszystkich uczestników biegów rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.
Wszystkim uczestnikom biegów organizatorzy zapewnili ciepłą herbatę i pączka.

25 lat Krzywińskiej Ligi Biegów Przełajowych to piękny jubileusz. Przy tej okazji Wójt Gminy Anna Kusy-Kłos osobiście uhonorowała najwybitniejszą biegaczkę w całej historii biegów, swoją imienniczkę Annę Dylewską przedstawicielkę rodziny Ciebień, która osobiście wywalczyła tuzin zwycięstw i trzy razy była druga. Łącznie rodzina Ciebień zdobyła 17 złotych medali, 12 srebrnych i sześć brązowych. Nagrodą za osiągnięcia był wielofunkcyjny zestaw głośników.

Jednym z najbardziej emocjonujący dla dzieci momentów było losowanie wśród wszystkich uczestników biegów nagrody Wójta Gminy Anny Kusy-Kłos w postaci pożądanej przez wielu entuzjastów gier komputerowych, konsoli PS4. Szczęściarą okazała się uczennica Szkoły Podstawowej z Widuchowej Natalia Czeda do której powędrowała nagroda.

Głównym organizatorem biegów jest Szkoła Podstawowa w Krzywinie i Klub Olimpijczyka „Krzyś” przy współpracy z Radą Rodziców przy Szkole Podstawowej w Krzywinie, Ochotniczą Straż Pożarną w Krzywinie, Sołtysem i Radą Sołecką w Krzywinie, Zarządem Oddziału ZNP w Widuchowej.

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
Urząd Marszałkowski
Zachodniopomorski Kurator Oświaty

 

Wyniki klasyfikacji zespołowej szkół podstawowych:
I miejsce Zespół Szkół w Widuchowej
II miejsce Szkoła Podstawowa w Krzywinie
III miejsce Szkoła Podstawowa z oddziałami integracyjnymi w Pyrzycach

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz osobom, które pomogły w przygotowaniu i organizacji imprezy.

Wpisany przez: Mariusz Gralak