herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W ramach spotkań autorskich dnia 6 października 2015 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Widuchowej oraz jej Filii w Krzywinie miała miejsce miła uroczystość, a mianowicie spotkanie najmłodszych czytelników z autorem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem. W spotkaniach uczestniczyło ponad 150 uczniów klas I  i  II Szkół Podstawowych wraz z wychowawcami.

Nasz gość bardzo szybko nawiązał kontakt z dziećmi i zaangażował do aktywnego udziału w zabawie. Maluchy miały okazję do zaprezentowania swojej wyobraźni i zdolności, układając zakończenie do czytanego przez autora fragmentu książki. Pan Drabik czytał i recytował zachęcając dzieci do odgadywania rymów. Zadawał zagadki, a za prawidłowe odpowiedzi nagradzał zakładkami i naklejkami. Dziecko, które uzbierało najwięcej zakładek otrzymało od pisarza książeczkę z autografem. Chętni uczniowie za niewielką kwotę mogli zakupić różne książki z dorobku Wiesława Drabika i otrzymać autograf.

W trakcie spotkania panowała mila atmosfera, a wyjątkowe poczucie humoru pisarza sprawiło, że uroczystość była nie tylko ciekawa, ale i zabawna.