herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W dniu 15 grudnia 2017 r. w Widuchowej mogliśmy wziąć udział w Jarmarku Bożonarodzeniowym, który odbył się na terenie Gminnego Przedszkola. Pomimo tego, że sam pomysł nie jest nowy i mamy okazję bywać w różnych miejscach na świątecznych festynach, to w Widuchowej takie wydarzenie miało miejsce po raz pierwszy. Inicjatywa Pani Wójt Anny Kusy - Kłos spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony dyrekcji i pracowników Gminnego Przedszkola w Widuchowej, którzy podjęli się wspólnie z rodzicami organizaji imprezy. Jak na prawdziwy Bożonarodzeniowy Jarmark przystało przygotowano stragany ze świątecznymi ozdobami, stoiska z wigilijnymi potrawami, domowymi wypiekami i ciepłymi napojami, a ze sceny słychać było kolędy w wykonaniu przedszkolaków. Cały teren rozświetlały kolorowe lampki rowieszone na choinkach i wielkie świetlne dekoracje. Był także Mikołaj z workiem pełnym prezentów i olbrzymie sanie, ale prawdziwą niespodzinkę sprawili dzieciom pomocnicy Mikołaja - elfy oraz pięknie przebrane bajkowe postaci, które stworzyły niepowtarzalny klimat tego wyjątkowego wieczoru. W powietrzu dało się wyczuć magię zbliżających się Świąt, a radosny nastrój udzielił się wszytkim - dzieciom i dorosłym. Wspaniale zorganizowana impreza spotkała się z gorącym przyjęciem uczestników, którzy już pytają o następny świąteczny jarmark. Organizatorzy powinni mieć ogromną satysfakcję ze swojej pracy, bo Jarmark Bożonarodzeniowy tak bardzo się spodobał, że nikt nawet nie zauważył, że nie było śniegu.

Niecodzienni goście - elfy i postaci ze znanych bajek chętnie towarzyszyli dzieciom podczas sesji fotograficznej, a Pani Kamila Grzybowska nie miała nawet chwili odpoczynku. Każde dziecko chciało mieć fotografię z Mikołajem, Elzą z Krainy Lodu, Królową Sniegu, Czerwonym Kapturkiem, Myszką Miki, z elfami  i Batmanem.

 


 

Pięknie przygotowane, bogate stoiska i stragany są zasługą Rodziców i Pań z przedszkola. Smaczne potrawy i ozdoby świąteczne szybko znalały nabywców i już niedługo pojawią się na choince i wigilinym stole w wielu domach


Szczególne podziękowania za wspaniały wystrój i organizację jarmarku należą się Pani dyrektor Barbarze Szczawik oraz wszystkim pracownikom Gminnego Przedszkola w Widuchowej i Rodzicom przedszkolaków. Wszystko to było możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi i poświęceniu wielu godzin pracy, a także dzięki wsparciu i osobistemu zaangażowaniu Pani Wójt Anny Kusy - Kłos, pracowników Urzędu Gminy, sponsorów i przyjaciół.

Swoją pomoc podczas przygotowań i w czasie festynu okazali m.in.: Rada Rodziców i Rodzice Gminnego Przedszkola w Widuchowej, Pomot Chojna – Pan Leszek Siatka, Państwo Elwira Hładziejewska i Piotr Woźniak, OSP Widuchowa, pracownicy ZGK w Widuchowej, Studio Fotograficzne - Kamila Grzybowska, Kamelia Make up Artist - Kamila Stachera – Szpyt, Piekarnia w Widuchowej - Mateusz Frątczak, firma „Korczbud” – Robert Korczyński, Nadleśnictwo Chojna - Adam Szewczyński, Państwo Małgorzata i Bogdan Łęczewscy, Piotr Łuszczyński, Andrzej Czyżniak, Agnieszka Madej, Ewa Adamiak, Jadwiga Koszewska, Alicja Najcel. Serdecznie dziękujemy!

Warto poświęcić wiele, aby zobaczyć uśmiech i radość na twarzy dziecka, i dlatego ten historyczny, bo pierwszy, Jarmark Bożonarodzeniowy w Widuchowej  z pewnością będzie kontynuowany w następnych latach.

Wszystkie fotografie wykonała Pani Kamila Grzybowska - więcej w GALERII FOTOGRAFICZNEJ

Wpisany przez: Andrzej Stachura