herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W sobotę 27 paździenika 2017 r. odbył się 16. Festiwal Piosenki Angielskiej EYE.  W dwóch kategoriach wiekowych wystąpiło ponad trzydziestu wykonawców- wokalistów i zespołów, którzy zachwycili nie tylko jurorów, ale także zgromadzoną publiczność wysokim poziomem artystycznym, oryginalną interpretacją i osobowością sceniczną.

Jury w skladzie: Katarzyna Buja-Kazuba, Joanna Ewa Zawłocka i Piotr Ostrowski zadecydowało o końcowej klasyfikacji Festiwalu. Grand Prix tegorocznego FPA EYE i nagrodę Wójta Gminy Widuchowa otrzymała Martyna Ćwik z Koszalina za wspaniałą interpretację piosenki Adele "When we were young". Nagrodę wręczyła laureatce wójt Anna Kusy-Kłos.

Z radością odnotowujemy też ogromny sukces naszej wokalistki z Widuchowej - II miejsce w Kategorii I wywalczyła Julia Zawadzka, która przebojowo wykonała musicalowy utwór z lat 60-tych "Feelin' good". Radości z doskonałego wyniku nie krył także Paweł Wróbel, pomysłodawca i organizator widuchowskiego festiwalu, którego Julia jest wychowanką. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


foto: Ono24.info

Po zakończeniu części konkursowej na scenie wystąpiła Gwiazda Wieczoru.  - Joanna Ewa Zawłocka z zespołem "Świerszcze". W repertuarze programu "Księżyc we włosach" znalazły się posenki Agnieszki Osieckiej, których oryginalna i pełna ekspresji interpretacja była dla widzów ogromną przyjemnością i niespodzianką.

Po duchowej uczcie nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Oprócz Grand Prix wręczono nagrody za miejsca I-III w dwóch kategoriach wiekowych oraz szereg wyróżnień, wśród których znalazły się wyróżnienia specjalne Marszałka Województwa Zachodniopopmorskiego Olgierda Geblewicza, Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego, a także wyróżnienie dla wykonawcy z Powiatu Gryfińskiego ufundowane przez Spółkę Armarol z Lubiczyna.

Oto pełna lista nagrodzonych:

Kategoria I -13-15 lat
miejsce I - Wiktoria Granas z Legnicy
miejsce II - Julia Zawadzka z Widuchowej
miejsce III - Michał Słobodzian z Koszalina

Kategoria I -16-19 lat
miejsce I - Michał Wąsowicz-Piekarski ze Świdwina
miejsce II - Julia Bury z Gorzowa Wlkp.
miejsce III - Natalia Szczęśniak ze Szczecinka

Wyróżnienia otrzymali:
Krystian Kubowicz z Krakowa
Julia Downar-Zapolska ze Szczecina
Wiktoria Holka z Budzynia
Wiktoria Nnaka z Koszalina
Wiktoria Karalus z Gorzowa Wlkp.
Iga Niekrewicz z Lubiszyna
Gabriela Chojnacka z Koszalina
Kamila Górna z Budzynia
Aleksandra Januszewska z Koszalina

Wyróżnienia specjalne otrzymali:

Wyróżnienie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza otrzymała Maria Głowacka z Koszalina
Wyrożnienie Starosty Gryfińskiego Wojciecha Konarskiego otrzymała Katarzyna Szulc z Bielawy
Wyróżnienie fundatora - ARMAROL Sp. z o.o .dla wykonawcy z Powiatu Gryfińskiego - otrzymała Martyna Bartosewicz z Chojny

Wpisany przez: Andrzej Stachura