herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W dniu 29 września 2017 r. w Szkole Podstawowej w Widuchowej odbył się uroczysty apel rozpoczynający "Tydzień Żurawia". Kolejny raz dzięki współpracy Gminy Widuchowa, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego i Szkoły w Widuchowej dzieci uczestniczą w projekcie, którego celem jest popularyzacja zarówno żurawia, jako gatunku, jak i walorów przyrodniczych Parku Krajobrazowego "Dolina Dolnej Odry", którego znaczna część położona jest w naszej gminie.  W apelu uczestniczyły realizujące projekt dzieci, nauczyciele i rodzice. Zespół Parków Krajobrazowych reprezentowali specjaliści ds. ochrony przyrody: Panie Karolina Bloom i Agata Suchta oraz Pan Igor Szakowski. Gospodarzy reprezentowali Pani Barbara Kwaśniak - wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Widuchowej i Pan Andrzej Stachura - Sekretarz Gminy.  Apel był podsumowaniem projektu, który w trakcie całego tygodnia realizowali w szkole specjaliści z Zespołu Parków Krajbrazowych ze Szczecina. Projekt był dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Piątkowy apel poprzedził pracowity tydzień, podczas którego dzieci uczestnioczyły w cyklu spotkań i prezentacji poświęconych tematuyce przyrodniczej. Zorganizowano konkurs plastyczny, którego efektem są piękne prace przedstawiające żurawie. Uczniowie rywalizowali także w turnieju sportowym pod nazwą „Mistrzowie sportu Tygodnia Żurawia”.

W czasie podsumowującego apelu wszyscy, zarówno dzieci, jak i dorośli mogli wziąć udział w quizie o żurawiu, gdzie każda prawidłowa odpowiedź  była natychmiast nagradzana upominkiem.

  

Zwycięzcom rywalizacji sportowej i laureatom konkursu plastycznego wręczono atrakcyjne nagrody ufundowane przez Zespół Parków Krajobrazowych i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Uroczystość uświetnił Dziecięcy Zespół Ludowy "Niezabudki", pod kierownictwem Pani Jolanty Berowskiej, który  wspaniale zaprezentował się przed zgromadzoną publicznością.

Występ Zespołu "Niezabudki"

Wpisany przez: Andrzej Stachura