herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Gminne Dożynki 2017 przeszły do histrorii jako największe od wielu lat wydarzenie w miejscowości Żarczyn. Organizacja dożynek była wielkim wyzwamiem i wyróżnieniem dla mieszkańców. Rada Sołecka na czele z Panią Sołtys Krystyną Sztuką przy wsparciu Wójt Gminy Widuchowa Pani Anny Kusy  - Kłos i ogromnym zaangażowaniu mieszkańców zorganizowała obchody Święta Plonów z ogromnym rozmachem nie zapominając o zachowaniu tradycyjnych obrzędów dożynkowych i elementów folkloru oraz dobrej zabawie. Pomocy przy organizacji dożynek nie szczędzili druhowie z OSP Krzywin i Widuchowa, którzy przygotowali teren imprezy. Jak co roku w organizację dożynek włączyły się sołectwa przygotowując przepiękne i bogate wieńce na Konkurs na -Najładniejszy wieniec dożynkowy gminy Widuchowa pod patronatem ENEA OŚWIETLENIE- oraz stoiska promocyjne, gdzie mieszkańcy gminy i goście mogli skosztować smacznych tradycyjnych potraw. Ogromną atrakcją były potyczki sołeckie oraz wieczorne występy artystów.

Gminne Dożynki rozpoczęła msza święta w Żarczyńskim kościele z udziałem Pani Wójt Anny Kusy - Kłos, starostów dożynek Pani Hanny Lis z Pąkowa i Pana Jana Rębacza z Wilczych, pocztów sztandarowych jednostek OSP oraz mieszkańców, po której w uczestnicy prowadzeni przez kapelę ludową "Poranek" z Tetynia i Zespół ludowy "Jarzębina" z Chojny przeszli w tradycyjnym korowodzie dożynkowym na miejsce imprezy.


Bogaty program dożynek wypełniły występy kapel ludowych, konkursy dla dzieci, potyczki sołeckie oraz koncerty. Wieczorną zabawę rozpoczęli zespól BOOMCYK i Michał Gielniak, po których prawdziwy show zaprezentował zespół B-QLL.Podczas festynu serwowano smaczne potrawy i napoje, a dobrą zabawę do białego rana zapewnił chojeński zespół 4Ever.

Wpisany przez: Andrzej Stachura