herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Dnia 14 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się festyn rodzinny na okazję zakończenia projektu edukacyjnego "Widuchowa - moja mała i duża Ojczyzna". W tym pięknym i radosnym wydarzeniu brali udział również zaproszeni goście, którzy współpracowali z nami podczas realizacji projektu w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Widuchowa - Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Urzędu Gminy - Andrzej Stachura, Dyrektor Zespołu Szkół w Widuchowej - Stanisław Domaradzki, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Nina Nowak, Przedstawiciele rady Rodziców - Barbara Łowicka, Inez Korba, Przedstawiciele Nadzoru Wodnego - Eugeniusz Stachera oraz Kamila Stachera-Szpyt, Radni Janusz Kulka oraz Marcin Łowicki, Pani Jadwiga Wełpa - jedna z najstarszych mieszkanek Widuchowej, Jolanta Głód - przyjaciel przedszkola i właścicielka ogrodów kwiatowych, które odwiedzały dzieci, Pani Renata Roman ze Świetlicy Wiejskiej, przedstawicielka Klubu Sportowego "Łabędź Widuchowa" - Izabela Karapulka, wielu rodziców i dzieci. Przez cały rok dzieci przedszkolne odwiedzały ważne miejsca, instytucje, zakłady pracy, poznawały ważne osoby, ich zawody, stanowiska i dowiedziały się czym się zajmują. Ponadto przedszkolaki poznawały stare budynki, zabytki, czytały legendy i interesowały się historią regionu. Obserwowały przyrodę, florę i faunę, zachwycały się piękną okolicą. Wraz z rodzicami brały liczny udział w konkursach fotograficznym, plastycznym, plastyczno-technicznym wykonując makiety, recytatorskim. Rodzice i dzieci, sami redagowali wiersze o Widuchowe, wiersze te były recytowane również podczas festynu. Odbyliśmy też wiele spotkań dla przybliżenia historii Widuchowej oraz naszego przedszkola. Działania te rozwinęły większe przywiązanie do miejsca zamieszkania, rozbudziły uczucia patriotyczne, lokalne. Wszystkie przedszkolaki wiedzą jak wygląda flaga Widuchowej, Herb, plan miasta i mapa konturowa. Dopełnieniem tych wszystkich działań były prezentacje wymyślonych tańców regionalnych oraz strojów. Panie, rodzice i dzieci bardzo zaangażowały się w proces tworzenia ubiorów, dobór muzyki i ćwiczenia układów tanecznych. Na tle pięknej dekoracji, przy pełnej widowni, dzieci z poszczególnych grup prezentowały swoje tańce. Oglądającym bardzo się podobało i wszyscy zebraliśmy gromkie brawa. Pani Wójt podziękowała dzieciom i zaprosiła nas na występy w trakcie dużej lokalnej imprezy "Jarmarku Widuchowskiego". Tego dnia podwórko przedszkolne przemieliło się w Galerię Wystawową, gdzie prezentowaliśmy prace, wytwory i eksponaty projektowe i konkursowe. Przygotowaliśmy też słodki poczęstunek, napoje, rodzice upiekli ciasta, a nasze kuchnia podała specjalną zupę. Na finał tego miłego spotkania odbyliśmy świetną taneczną zabawę z kolorowymi balonami, Dziękujemy wszystkim, którzy realizowali z nami projekt edukacyjny oraz tym, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu festynu rodzinnego na jego zakończenie.

Koordynatorzy imprezy
Bożena Korczyńska, Agnieszka Sacawa

 

= = = Galeria zdjęć = = =

Wpisany przez: Mariusz Gralak