herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Dnia 5 maja br., wszystkie przedszkolaki wraz z nauczycielkami i opiekunkami odwiedziły Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Widuchowej. Liczna grupa Strażaków wraz z panem Komendantem Tadeuszem Gorącym oraz jedną druhną, przywitała nas bardzo serdecznie w Remizie Strażackiej.

Przy okazji tego spotkania chcieliśmy również złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Strażaków, podziękować za codzienny trud, służbę, odwagę i poświęcenie. Strażacy przygotowali dla nas pokaz sprzętu i wyposażenia wozów strażackich. Dzieci przymierzały hełmy, siadały za kierownicą pojazdów strażackich, przechodziły przez kabiny i podziwiały sprzęt strażacki. Najwięcej frajdy miały podczas próby wodnej, gdyż strumień wody sięgał niemal do nieba i zadziwiał wszystkich swoimi rozmiarami. Niejeden chłopiec wypowiedział swoje marzenia o byciu strażakiem.

Dzieci podziękowały życzeniami, kwiatami i podarunkami ręcznie robionymi oraz recytacją wierszy i śpiewaniem piosenek. Otrzymały w zamian słodki poczęstunek. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za to pouczające, pełne wrażeń i miłe spotkanie.

                                                                                                                  Bożena Korczyńska

 

= = = Galeria zdjęć = = =

Wpisany przez: Mariusz Gralak