herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza


Gmina Widuchowa wśród 8 gmin województwa zachodniopomorskiego, które przystąpiły do 8 już edycji Mini Mundialu 2017.
9 kwietnia wszyscy zainteresowani spotkali się w Szczecinie, by dokonać uroczystego losowania grup eliminacyjnych. Przydział „mundialowych” drużyn odbył się w doskonale znanej sympatykom piłki nożnej Football Arenie. To właśnie tutaj na specjalnie przygotowanej scenie zainaugurowano tegoroczny turniej. Naszą Gminę reprezentowali Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy-Kłos i dwoje dzieci z Zespołu Szkół w Widuchowej Jagoda  Łowicka i Bartłomiej Merski.

Zespoły uczestniczące w rywalizacji Mini Mundialu 2017 podzielono na dwie kategorie wiekowe i „rękoma” przedstawicieli władz lokalnych oraz dzieci losowano poszczególne państwa.

Gmina Widuchowa wylosowała poniżej wymienione państwa.

Grupa młodsza (klasy III-IV)

Grupa A

Grupa B

SP Krzywin - Chorwacja

ZS Widuchowa 5 - Burkina Faso

Gartz - Peru

ZS Widuchowa 2 - Kamerun

ZS Widuchowa 3 - Węgry

ZS Widuchowa 1 - Niemcy

Grupa starsza (klasy V-VI):

Grupa A

Grupa B

ZS Widuchowa 3 - Brazylia 

ZS Widuchowa 2 - Kamerun

Gartz - Francja                   

ZS Widuchowa 5 - Argentyna

SP Krzywin - Turcja            

ZS Widuchowa 1 - Paragwaj

Widuchowskie zmagania w ramach 8 edycji Mini Mundialu  już 26 maja 2017 r. na Orliku przy Zespole Szkół w Widuchowej, a Wielki Finał na początku czerwca na stadionie Pogoni im. Floriana Krygiera w Szczecinie.
Cieszymy się, że Gmina Widuchowa po raz trzeci  może współuczestniczyć w tym projekcie. Wiemy jak wielkim wydarzeniem i świętem są te Mistrzostwa dla dzieci. Do tej pory nasze drużyny dwukrotnie stawały na drugim stopniu podium. Czy w tym roku będzie jeszcze lepiej?

Wpisany przez: Mariusz Gralak