herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

      Tegoroczny XX Jubileuszowy Jarmark Widuchowski odbędzie się w dniach 24 i 25 czerwca 2016 r. Już dziś zapraszamy wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości na prawdziwą muzyczną ucztę i niezapomnianą

WIDUCHOWSKĄ NOC Z GWIAZDAMI.


Na scenie w parku zagrają dla Państwa wyjątkowi goście: topowa grupa polskiej sceny dance - zespół WEEKEND z Radkiem Liszewskim oraz międzynarodowa gwiazda - Mario Bischin. Jak co roku przygotujemy dla wszystkich uczestników masę atrakcji. W tym roku z okazji jubileuszu XX-lecia imprezy świętować będziemy już od 24 czerwca. W piątek zapraszamy na wieczorną, świętojańską część imprezy nad Odrą, w sobotę przed południem na festyn rodzinny na nabrzeżu, a na główną część jarmarkową zapraszamy do parku przy scenie.

Każdy znajdzie coś dla siebie, przygotowujemy atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Proszę rezerwować czas na wyjątkowy WEEKEND w Widuchowej. Zapraszamy!!

Zespół Weekend został założony w 2000 roku w Sejnach. Liderem i wokalistą grupy jest Radosław Liszewski. Weekend jednak nie jest solowym projektem Radka - zespół posiada prężną sekcję taneczną, za którą odpowiadają Adam Łazowski,  Karol Skrobański  i Bernard Mikulski. Grupa osiągnęła w niektórych kręgach miano kultowej dzięki przebojowi "Ona tańczy dla mnie".


Zespół słynie z energetyzujących koncertów zarówno w większych miejscowościach jak i małych gminach - trudno się temu dziwić, ponieważ motto grupy to "pozytywna energia i uśmiech na twarzy". Weekend ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień; między innymi nagrodę za najlepszy występ w roku 2003 i 2010 oraz Nagrodę Burmistrza Miasta w roku 2012 na Festiwalu disco polo i dance w Ostródzie. 

Grupa ma na swoim koncie następujące albumy: "Playboy" (2002), "Bawidamek" (2004), "Deja Vu" (2009), "Tak jak czuję" (2010) oraz "Ona tańczy dla mnie" (2012).


Mario Bischin - rumuński artysta młodego pokolebua rozpoczął działalność artystyczną w wieku 12 lat występując w szkolnym chórze. Ze swoim pierwszym zespołem założonym w szkole średniej wystąpił w kilku programach radiowych i telewizyjnych, a także na festiwalach i koncertach w całej Rumunii. Szerszej publiczności dał się poznać nagrywając singiel "Special", który gościł na listach przebojów wielu stacji radiowych w Rumunii, a kolejny utwór zatytułowany "No Goodbye", stał się hitem w całej Europie.

 

Najpopularniejszy teledysk Mario to nagrany w 2102 r. singiel  "Macarena" bijący rekordy ogladalności serwisu YouTube. Inne znane utwory to: "Loca". "Morena", "Niezpomniana".

W Polsce artysta gościł na wielu festiwalach Disco Polo i imprezach muzycznych  m.in. w Płocku, Sopocie, Mrągowie i Łodzi. 


 

Wpisany przez: Andrzej Stachura