herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W niedzielne popołudnie 26 czerwca 2022 r. odbyło się wydarzenie familijne pod nazwą "Powitanie lata". Wydarzenie skupiło wielu odwiedzających, którzy przybyli skorzystać z oferty organizatorów.

Wśród publiczności można było spotkać zaproszonych gości: Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Kustosza, Starostę Gryfińskiego- Wojciecha Konarskiego, Przewodniczącego Rady Powiatu Gryfińskiego - Romana Michalskiego, Wójta Gminy Widuchowa - Pawła Wróbla, Zastępcę Wójta Gminy Widuchowa - Andrzeja Stachurę, radnych Rady Gminy Widuchowa oraz sołtysów okolicznych sołectw.
Na scenie zaprezentowały się dzieci i młodzież z kółka tanecznego i wokalnego Szkoły Podstawowej w Widuchowej, zespoły i soliści ze studia taneczno- artystycznego Hipnosic z Gryfina, Michał Dziewiński i Klaudia Szpilska z DPS w Nowym Czarnowie, Julia Radke z Widuchowej i Kalina Pieróg z Trzcińska- Zdroju.
Przed publicznością zaprezentowali się także artyści ze Szczecina: Joanna Sinkiewicz z Michałem Wiśniewskim, Felipe Alonso Cespedez Sanchez z Marią Radoszewską oraz zespół Filipinki to my!
Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji dla najmłodszych: animacje niesamowitych i niezawodnych Czaruś i Kropka, darmowe zamki dmuchane, odwiedziny Superbohaterów oraz stoiska z zabawkami, tatuażami i warkoczykami.
Lokalne koła gospodyń wiejskich KGW Lawenda Widuchowa oraz KGW Lubiczanki w Lubiczu zaprezentowały bogatą ofertę kulinarną. Dziękujemy za liczne odwiedziny i już dziś zapraszamy na Dożynki Gminne, które w tym roku odbędą się w Krzywinie 27 sierpnia 2022 roku. Sponsorem głównym wydarzenia był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. www.gaz-system.pl
 

Wpisany przez: Mariusz Gralak