herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Zespół „Macierzanka” powstał w Pacholętach 10 lat temu. Od początku swoistego istnienia trwałe wpisał się w muzyczną mapę Powiatu Gryfińskiego i województwa zachodniopomorskiego. Zespół koncertuje uświetniając wydarzenia w Gminie Widuchowa oraz na zaproszenie gmin okolicznych. Wypracował sobie renomę i ogromną sympatię, co najlepiej pokazała frekwencja na niedzielnym jubileuszu. Prócz zaproszonych gości do niewielkich Pacholąt przyjechało 10 zaprzyjaźnionych zespołów, by świętować wspólnie z „Macierzanką”.
Jubileusz rozpoczęła Msza Święta odpustowa, a po niej rozśpiewany korowód uczestników przeniósł się na plac, gdzie miała miejsce część główna.
Zgromadzonych powitała pani Maria Markowicz - kierownik zespołu wraz z Sołtysem Sołectwa Pacholęta Stanisławem Czyżem. Następnie oddano głos gościom. Jako pierwszy życzenia złożył Olgierd Kustosz - wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego. Następnie głos zabrał Starosta Gryfiński Wojciech Konarski, który jest stałym gościem w Pacholętach oraz władze gminy w osobach wójta Pawła Wróbla i zastępcy wójta Andrzeja Stachury.
Następnie do „Macierzanek” ustawiła się kolejka złożona z przedstawicieli zespołów oraz pozostałych gości. Świętowanie trwało kilka godzin, a na scenie zaprezentował się każdy zaproszony zespół. Na koniec wręczono wszystkim pamiątkowe statuetki i wspólnie odśpiewano piosenkę pożegnalną

Wpisany przez: Mariusz Gralak