herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Życie w Dolinie Odry to projekt dwóch pasjonatów: Piotra Rosińskiego i Piotra Piznala, którzy od lat fotografują i nagrywają okoliczną przyrodę. Wydali album fotograficzny wraz z płytą na której znajduje muzyka inspirowana odgłosami natury.
W sobotę 11 czerwca w Zielonym Zakątku w Widuchowej odbyła się promocja albumu połączona z jego multimedialną prezentacją oraz koncertem. Wydarzenie poprzedziła praktyka yogi dla kobiet.

Fotografia przyrodnicza to niezwykle trudne zajęcie, gdyż trzeba natrafić na odpowiednie warunki atmosferyczne, zamaskować się i podejść jak najbliżej zwierząt. To często godziny czekania na to jedno, jedyne ujęcie.
Uczestnicy spotkania mogli poznać tajniki fotografowania zwierząt, sposoby maskowania i zobaczyć sprzęt niezbędny do takich działań.
Wieczór zakończył koncert Fisher Dub Project na który składały się utwory inspirowane odgłosami przyrody. Słuchacze mieli okazję przenieść się do świata dźwięków, które są głęboko połączone z naturą. Kompozycje osadzone w nurcie dub/ambient idealnie łączą brzmienia instrumentalne ze śpiewem ptaków, odgłosami deszczu, czy szumem płynącej wody.
Całość sfinansowana została z programu Społecznik i obejmowała jeszcze część warsztatową na której chętne osoby poznawały technikę fotografowania przyrody.

 

Zdjęcia z wydarzenia dostępne na profilu Facebook pod linkiem

Życie w Dolinie Odry

 

Wpisany przez: Mariusz Gralak