herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

W poniedziałkowe przedpołudnie 9 maja odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”, które rozpoczęły się o godzinie 10.40 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Krzywinie.
W eliminacjach wzięło łącznie udział piętnaścioro uczestników, z których po części pisemnej (test), wyłoniła się grupa faworytów. Po testach, aż czworo otrzymało jednakową ilość punktów, co skutkowało koniecznością przeprowadzenia dogrywki.
Pytania były szczegółowe i specjalistyczne, a konkurencja bardzo zacięta, o czym świadczy dogrywka, która musiała wyłonić zwycięzców turnieju, którzy będą reprezentować gminę w najbliższy piątek 13 maja w eliminacjach powiatowych. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe magnesy i dyplomy udziału.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

I grupa (klasy I-IV)
1. Julia Kurantowicz (MDP Widuchowa)
2. Bartosz Kurantowicz (MDP Krzywin)
3. Karina Kowalska (MDP Krzywin)

II grupa (klasy V-VIII)
1. Roksana Wróbel (MDP Widuchowa)
2. Kinga Czeda (MDP Widuchowa)
3. Hanna Nieznalska (MDP Krzywin)

III grupa (szkoły ponadgimnazjalne)
1. Bartłomiej Merski (OSP Widuchowa)
2. Wiktoria Czerwionka (OSP Krzywin)

Mamy nadzieję, że udział w turnieju przyczynił się do poznania zasad i przepisów przeciwpożarowych. Składamy gorące gratulacje zarówno laureatom, jak i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy do udziału w turnieju w następnych latach życząc szczęścia i zajęcia pierwszego miejsca.

Wpisany przez: Mariusz Gralak