herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

1 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół w Widuchowej odbyły się eliminacje gminne do I Powiatowych Mistrzostw Pierwszej Pomocy w kategorii szkół podstawowych.

 

W eliminacjach uczestniczyły drużyny pięcioosobowe ze szkoły w KrzywinieWiduchowej. Zawody składały się z części teoretycznej i praktycznej. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą z zakresu zasad udzielania pierwszej pomocy i umiejętnościami praktycznymi w typowych sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia poszkodowanych w wypadku. Podczas zawodów uczniowie udzielali pierwszej pomocy osobom ze złamaniami i ranami kończyn oraz dodatkowo prowadzili resuscytację krążeniowo- oddechową (RKO).

Zwyciężyła drużyna Szkoły Podstawowej w Krzywinie, w składzie: Daria Czernecka, Aleksandra Lidwin, Aleksandra Lis, Marcelina SmolakPatryk Szynkowski. Opiekunem drużyny jest Pani Marta Karasińska

Laureaci eliminacji- druzyna SP Krzywin

Drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Widuchowej, ulegając zwycięzcom niewielką liczbą punktów. Drużyna wystąpiła w składzie: Oliwia Betkier, Julia Zwolińska, Magdalena Piotrowicz, Dominika Włoch i Filip Kabziński. Obu drużynom gratulujemy wiedzy i umiejętności.

Drużyna SP Widuchowa

Organizatorem eliminacji gminnych była Gmina Widuchowa i Zespól Szkół w Widuchowej. Przygotowaniem części teoretycznej oraz zadań praktycznych zajął się Pan Ryszard Juzyszyn, a w rolę poszkodowanej wcieliła się Magda Łuczak. Zawody przeprowadziła Komisja konkursowa w składzie: Bogusława Siebert i Andrzej Stachura z ramienia gminy oraz przedstawiciele szkół Pani Marta Karasińska i pielęgniarka Pani Danuta Jaszczyszyn, Nagrody dla uczestników oraz apteczki pierwszej pomocy ufundowała Pani Wójt Anna Kusy-Kłos.

Wpisany przez: Andrzej Stachura