herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Ochotnicza Straż Pożarna w Widuchowej w ramach otrzymanego dofinansowanie z dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie” zakupiła nowy sprzęt, który pomoże im w jeszcze bardziej bezpiecznym i profesjonalnym przeprowadzeniu akcji ratunkowych.

Strażacy otrzymali 19 650 złotych, które przeznaczyli na zakup pompy zatapialnej, pompy pływającej oraz przyczepki. Jury konkursowe doceniło zasięg ich działalności oraz fakt, że zakupiony sprzęt będzie służył społeczności przez długie lata.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne, już po raz trzeci, stawiają na rozwój lokalnych społeczności, organizując dobrosąsiedzki program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”. W pierwszej turze rekrutacji wyłoniono 61 projektów, w wśród nich lokalny projekt z OSP Widuchowa.
Program „WzMOCnij swoje otoczenie” jest realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne- operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce, na terenach inwestycji. Szczegóły programu, formularze zgłoszeniowe i listy zwycięzców poszczególnych tur dostępne są pod linkiem: www.wzmocnijotoczenie.pl

Wpisany przez: Mariusz Gralak