herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Zapraszamy na przywitanie parady XXV Flisu Odrzańskiego w czwartek 15 lipca br. około godziny 19.00. Ekipa żeglarzy pokonuje trasę Ścinawa- Szczecin, która wynosi 414 km., a przystanki zaplanowano w 18 punktach, m.in.: w Głogowie, Nowej Soli, Krośnie Odrzańskim i Widuchowej.
Flis prowadzą komodor Arkadiusz Drulis oraz retman Mieczysław Łabęcki. W każdej z miejscowości uczestnicy Flisu są witani przez mieszkańców- od lat pojawienie się załóg Flisu Odrzańskiego to wydarzenie dla lokalnych społeczności, któremu towarzyszą wspólne zabawy i poznawanie flisackich obyczajów i tradycji.
17 lipca Flis dotrze do Szczecina, gdzie na Wałach Chrobrego zaplanowano paradę jednostek Flisu, spotkanie żeglarzami i organizatorami dorocznych obchodów Dni Rzeki Odry. Jubileuszowy Flis zakończy się 19 lipca w porcie w Szczecinie, gdzie tratwy zostaną zdemontowane.
W tym roku spotkamy się przy Werandzie nad Odrą Pani Agnieszki Madej, gdzie będzie można skosztować m.in. pyszne wypieki, lody i kawę. Swoją ofertę gastronomiczną zaprezentuje Koło Gospodyń Wiejskich Lawenda z Widuchowej oferując zupę gulaszową, szaszłyki, naleśniki i ciasto.
Zapraszamy w najbliższy czwartek nad Odrę!

 

Wpisany przez: Mariusz Gralak