herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

Ferie zimowe można spędzać w różny sposób i w różnych miejscach. Przekonały się o tym dzieci, które w minionym tygodniu uczestniczyły w zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Widuchowej. Co prawda był to czas bez śniegu, ale od czego jest wyobraźnia i dobre humory? Na czas zimowego wypoczynku przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć i niespodzianek. Nasz program był bardzo zróżnicowany, ale naczelnym zadaniem było odciągnięcie dzieci od telewizorów i komputerów.

 

Były warsztaty manualno-plastyczne z panią Justyną, puzzle, konkursy, łamigłówki, gry i zabawy. Odwiedzili nas strażacy i policjant, którzy oprócz edukacyjnej pogadanki obdarowali naszych milusińskich różnymi gadżetami. Lecz największą frajdę miały uczestnicząc w przedstawionym spektaklu przez Teatr Fantazja „Kraina lodu”. Barwna scenografia, muzyka oraz stroje aktorów pobudzały wyobraźnię widzów i pomagały jeszcze bardziej angażować się w spektakl. Po tym intensywnym tygodniu zostało nam szereg wykonanych prac plastycznych. Ferie zimowe w Bibliotece możemy zaliczyć do bardzo udanych. Dzieci żegnając się z nami pytały, czy w następne ferie zimowe również się spotkamy. Wszystkim dopisywał dobry humor i nie opuszczał nikogo ani na moment. Czas spędzony wspólnie upłynął bardzo szybko, był to jednak czas spędzony w miłej i przyjaznej atmosferze.

Serdeczne podziękowania kierujemy do uczestników zajęć, pani Justyny Cieśli, pana Tadeusza Gorącego, pana Darka Filipiaka i pana Rafała Winiarskiego.

Wpisany przez: Mariusz Gralak