herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

05 cze
2016

MINI MUNDIAL 2016 - FINAŁ

W piątek 3 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin odbyły się rozgrywki Wielkiego Finału MINI MUNDIALU 2016. Turniej zorganizowany przez Stowarzyszenie Sports Academy pod patronatem Urzędu Marszałkowskiegio, Komendy Wojewódzkiej Policji Klubu Sportowego Pogoń Szczecin, PZPN i ZZPN oraz burmistrzów i wójtów 6 gmin zgromadził po raz siódmy utalentowanych młodych piłkarzy, którzy wystąpili w barwach różnych krajów tak, jak na prawdziwych Mistrzostwach Świata. Dzięki osobistemu zaagażowaniu wójt Anny Kusy - Kłos oraz dzięki pomocy trenerów za szkół podstawowych w Widuchowej i Krzywinie młodzi piłkarze z naszej gminy już po raz drugi wzięli udział w Mini Mundialu.

czytaj więcej


14 maj
2016

MINI MUNDIAL - AUSTRIA I URUGWAJ MISTRZAMI TURNIEJU W WIDUCHOWEJ

Drugi turniej piłkarskich talentów w Widuchowej MINI MUNDIAL 2016 za nami. Dzięki wysiłkowi organizatorów Stowarzyszeniu Sports Academy ze Szczecina, Gminie Widuchowa oraz Zespołowi Szkół w Widuchowej młodzi piłkarze i piłkarki ze szkół postawowych z Widuchowej, Krzywina i Schwedt  kolejny raz uczestniczyli we wspaniałym sportowym wydarzeniu. Turniej zgromadził liczne grono kibiców oraz mieszkańców Widuchowej. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, były ciepłe posiłki i napoje i wspaniała pogoda. Jednak dla zawodników liczył się sam turniej i rywalizacja o medale i Finał w Szczecinie. Dzięki wysokiemu poziomowi sędziowania i grze fair-play zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie. Poziom gry najmłodszych był bardzo wysoki i zaskoczył nawet fachowców- byłych piłkarzy Pogoni Szczecin. Po ciężkich zmaganiach na boisku wyłoniono zwycięzców drużynowych i indywidualnych. Mistrzami MINI MUNDIALU w Widuchowej zostały drużyny AUSTRII (SP Widuchowa) w kategorii starszej oraz URUGWAY (FC Schwedt) w kategorii młodszej.

czytaj więcej


09 kwi
2016

WYNIKI ZJAZDU ODDZIAŁU GMINNEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZYCH STRAŻY POŻARNYCH RP

Po zebraniach sprawozdawczo-wyborczego przeprowadzonych w pojedynczych jednostkach OSP z terenu Gminy Widuchowa tj. Widuchowa, Krzywin i Ognica przyszedł czas na przeprowadzenie Zjazdu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Widuchowej, który wyłonił władzę na kolejną pięcioletnią kadencję.

czytaj więcej