herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

30 lis
2016

WIZYTA DELEGACJI GMINY WIDUCHOWA W GEHRDE I UDZIAŁ W JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM

W dniu 27 listopada 2016 r. delegacja Gminy Widuchowa z Panią Wójt Anną Kusy-Kłos gościła w Gehrde - naszej partnerskiej gminie w Dolnej Saksonii oraz uczestniczyła w tradycyjnym Jarmarku Bożonarodzeniowym, który organizowany jest co roku w pierwszą niedzielę Adwentu. Zaproszenie do złożenia wizyty i zorganizowanie jarmarkowego stoiska gminy Widuchowa wystosował Pan  Günther Voskamp ponownie wybrany na burmistrza w listopadowych wyborach lokalnych do Rady Gminy Gehrde. To druga wizyta u naszych niemieckich partnerów w tej kadencji samorządu, pierwsza odbyła się w zeszłym roku z okazji otwarcia nowoczesnej hali sportowej. Podczas krótkiego pobytu mieliśmy okazję do spotkania z nowymi władzami- burmistrzem i nową Radą Gminy, pracownikami urzędu, nowym dyrektorem szkoły, nauczycielami, pracownikami przedszkola i żłobka. Miłe i wzruszające było spotkanie z honorowymi obywalelami Gminy Widuchowa, Panem Burmistrzem Hermannem Spechtem oraz Panią Gudrun Henrici, którzy poprosili o przekazanie pozdrowień i świątecznych życzeń Radnym oraz wszystkim mieszkańcom gminy Widuchowa.

czytaj więcej


26 wrz
2016

UROCZYSTOŚĆ PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Ziemniak jest pospolitym warzywem, który gości w kuchni każdego z nas. Dnia 22 września w ogrodzie przedszkolnym odbyło się Święto Pieczonego Ziemniaka. Na dzieci i rodziców podczas jesiennego pikniku, czekały liczne muzyczne atrakcje oraz  „ziemniaczane konkurencje”, zainspirowane przez Panie nauczycielki.

czytaj więcej


11 lip
2016

XXI FLIS ODRZAŃSKI W WIDUCHOWEJ

W środę 6 lipca gościliśmy w Widuchowej uczestników kolejnego XXI Flisu Odrzańskiego, który wyruszył 23 czerwca 2016 r. z Kędzierzyna Koźla aby zakończyć rejs w w Szczecinie 9 lipca uroczystą paradą jednostek na Wałach Chrobrego. Organizatorem Flisu są: Liga Morska i Rzeczna, Stowarzyszenie na Rzecz Miast i Gmin Nadodrzańskich, Urzędy Marszałkowskie Województw Nadodrzańskich, Fundacja Flis Odrzański. Celem Flisu jest  promowanie turystycznego i rekreacyjnego zagospodarowania Odry, promocja województwa zachodniopomorskiego jako miejsca do uprawiania turystyki oraz integracja mieszkańców miast i gmin nadodrzańskich. Uczestników Flisu powitała na nabrzeżu w Widuchowej Wójt Anna Kusy-Kłos oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy. 

czytaj więcej


16 cze
2016

POLSKO-NIEMIECKA WYMIANA UCZNIÓW

W dniach 30.05 – 03.06.2016r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej  w Krzywinie  i Grundschule Gehrde przebywali na wspólnej wymianie w Sarbinowie. (Sarbinowo położone jest nad Morzem Bałtyckim w gminie Mielno) Oprócz dzieci w wymianie uczestniczyli również rodzice i nauczyciele. Wspólnie zaplanowany wyjazd obfitował  w ciekawe wydarzenia. Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.

czytaj więcej