herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

17 lis
2015

KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW - NOWE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Od dnia 1 stycznia 2016 roku, zgodnie z Uchwałą Nr 18/2015 Zgromadzenia Związku Gmin Dolnej Odry z dnia 9 listopada 2015 roku,

wzrastają stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Nowe stawki opłat:

15 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób selektywny;
19 zł - miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, jeżeli odpady komunalne zbierane i obierane są w sposób zmieszany.

czytaj więcej


03 lis
2015

JACEK KURANTOWICZ Z LUBICZA NAJSYMPATYCZNIEJSZYM LISTONOSZEM W ZACHODNIOPOMORSKIM

W piątek podczas uroczystości  z okazji Międzynarodowego Dnia Łącznościowca  odbyło się oficjalne wręczenie nagród w konkursie Głosu Szczecińskiego m.in. na „Najsympatyczniejszego listonosza”, którym wybrany został Jacek Kurantowicz z Urzędu Pocztowego w Gryfinie, a  prywatnie mieszkaniec  Lubicza. Ogółem w głosowaniu na ulubionego pocztowca we wszystkich kategoriach oddano prawie 10 tysięcy głosów, z czego w kategorii „Najsympatyczniejszy listonosz” wpłynęło ponad 4100 esemesów. Jacek zainkasował 1001 głosów, co stanowi ponad 24 % oddanych głosów w tej kategorii. Drugie miejsce zajął triumfator plebiscytu sprzed dwóch lat Piotr Malinowski ze Stargardu z 803 głosami. Na trzecim miejscu znalazła się Magdalena Kot z Polic z wynikiem 529 głosów.

Galerię i wideo obejrzysz pod linkiem Nasi pocztowcy są na medal.

czytaj więcej


30 paź
2015

PIERWSZOKLASIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIDUCHOWEJ SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI

Dnia 27 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Widuchowej odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. Wychowawczynią klasy 1a jest p. Barbara J. Anders, a 1b p. Barbara Gołąb. To był wyjątkowy dzień, na który przybyło wielu zaproszonych gości: Wójt Gminy Widuchowa p. Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Widuchowa Andrzej Stachura, Dyrektor szkoły p. Stanisław Domaradzki, Dyrektor Przedszkola Gminnego p. Małgorzata Kos, przewodnicząca Rady Rodziców  p. Małgorzata Lisawa, ks. Marek Jędrocha, Rodzice, Babcie, Dziadkowie naszych pierwszoklasistów oraz koleżanki i koledzy z klas O, 2, 3 wraz z wychowawczyniami.

czytaj więcej