herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

05 paź
2015

BEZPŁATNE ZAJĘCIA DODATKOWE W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

W Gminnym Przedszkolu w Widuchowej od połowy września są prowadzone bezpłatne zajęcia dodatkowe. Prowadzą je nauczycielki placówki: M.Furman i A.Sojka-Durejko. Motto w pracy z najmłodszymi wyraża się w dwóch myślach: „Podążając za dzieckiem widzimy świat w innych kolorach” oraz „Dzieci mają prawo być dziećmi, ale to od nas zależy jakimi będą dorosłymi”. Zajęcia prowadzone są po realizacji podstawy programowej, raz w tygodniu, dla każdej z grup wiekowych.

czytaj więcej


28 wrz
2015

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Jesień to czas zbiorów ziemniaków a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa. Z tej okazji skorzystały przedszkolaki i rodzice z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, które powitane przez panią Dyrektor M.Kos pierwszego jesiennego popołudnia 23 września na Święcie Pieczonego Ziemniaka, aktywnie i radośnie powitały jesień.

czytaj więcej


22 wrz
2015

SMERFY I PSZCZÓŁKI W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA 2015

Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. To coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa.

czytaj więcej