herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

30 paź
2015

PIERWSZOKLASIŚCI ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W WIDUCHOWEJ SĄ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI

Dnia 27 października 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Władysława Szafera w Widuchowej odbyło się uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na ucznia. Wychowawczynią klasy 1a jest p. Barbara J. Anders, a 1b p. Barbara Gołąb. To był wyjątkowy dzień, na który przybyło wielu zaproszonych gości: Wójt Gminy Widuchowa p. Anna Kusy-Kłos, Sekretarz Gminy Widuchowa Andrzej Stachura, Dyrektor szkoły p. Stanisław Domaradzki, Dyrektor Przedszkola Gminnego p. Małgorzata Kos, przewodnicząca Rady Rodziców  p. Małgorzata Lisawa, ks. Marek Jędrocha, Rodzice, Babcie, Dziadkowie naszych pierwszoklasistów oraz koleżanki i koledzy z klas O, 2, 3 wraz z wychowawczyniami.

czytaj więcej


25 paź
2015

KONKURS GRUPOWY "DYNIA HALLOWEEN" U PSZCZÓŁEK

W grupie Pszczółek Gminnego Przedszkola w Widuchowej odbył się konkurs grupowy „Dynia na Halloween”. Wychowawczyni zaprosiła dzieci i ich Rodziców do spędzenia weekendu w formie „kontaktu ze sztuką”. Celem konkursu było:
- pobudzenie inwencji twórczej i fantazji dzieci i rodziców
- integracja dzieci i Rodziców poprzez sztukę
- wykorzystanie różnorodnego materiału w swojej inwencji twórczej,
- prezentacja twórczości własnej.

W wyznaczonym terminie do wychowawczyni trafiło 13 pomysłowo wykonanych dyń. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Gratuluję dzieciom i rodzicom.

czytaj więcej


16 paź
2015

PASOWANIE UCZNIÓW ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W KRZYWINIE

We wtorek 13 października oficjalnie do grona uczniów przyjęto pierwszaczków ze Szkoły Podstawowej w Krzywinie. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas I. Na uroczystość pasowania zostali zaproszeni: Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos, wraz z Sekretarzem Andrzejem Stachurą, dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły podstawowej. Podczas akademii uczniowie klas I zaprezentowali wiedzę i umiejętności, które zdobyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole podstawowej. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

czytaj więcej