herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

07 sty
2016

PODSUMOWANIE XXIV FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie rozpoczął się w Zespole Szkół w Widuchowej o godzinie 16.00. Od samego rana wolontariusze ruszyli zbierać pieniądze do puszek. Oj, działo się u nas działo… Przez całe popołudnie, oprócz zbiórki pieniędzy, odbyły się występy wokalne uczniów, pokazy taneczne ze studia taneczno-artystycznego Hipnosic, warsztaty, licytacja symboli WOŚP, można było skosztować domowego ciasta z kawiarenki, każdy mógł posilić się pajdą chleba. Finał zakończył się tradycyjnie „Światełkiem do nieba”.

Udało się zlicytować prawie wszystkie wystawione przedmioty i zebrać ok. 14 tys. złotych

czytaj więcej


04 sty
2016

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW ZMIESZANYCH I SELEKTYWNYCH W GMINIE WIDUCHOWA

Odpady selektywne

Harmonogram odbioru odpadów selektywnych workowych nie zmieni się, tzn. będzie kontynuacja cyklem dwutygodniowym w kolejności jak dotychczas.

Odpady zmieszane

Odbiór odpadów zmieszanych będzie kontynuowany wg dotychczasowych założeń wynikających z obowiązujących dotychczas harmonogramów  - w zabudowie jednorodzinnej odbiór co dwa tygodnie, w zabudowie wielorodzinnej raz na tydzień.

 

czytaj więcej


21 gru
2015

POMOC ŻYWNOŚCIOWA - PODSUMOWANIE GRUDNIOWEJ AKCJI

W roku bieżącym Gmina Widuchowa przystąpiła do realizacji zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2015.

Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy - Kłos do realizacji tych zadań rekomendowała Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej reprezentowany przez kierownika Marię Woźniak.

            W dniach od 14 do 18 grudnia 2015 roku mieszkańcy Gminy Widuchowa, którzy spełniali kryteria kwalifikowalności  otrzymywali artykuły spożywcze w postaci paczki żywnościowej.Łączny tonaż tych artykułów to 22 265,6 kg, na łączną wartość 70 990,49zł. Koszt Gminy to jedynie kwota 1955zł /usługa transportowa/.  Pomocy udzielono dla ok. 700 osób.

czytaj więcej


17 gru
2015

JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z GMINNEGO PRZEDSZKOLA W WIDUCHOWEJ

W dniu 17 grudnia w Remizie Strażackiej w Widuchowej dzieci z grup Pszczółek i Smerfów, wraz z wychowawczyniami, z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały Jasełka. W przygotowania włączyli się również Rodzice, ucząc dzieci roli w domu, przygotowując im stroje jak i owoce na Wigilijne Spotkanie, za co oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej