herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

08 gru
2015

OŚRODEK HIPOTERAPII I REHABILITACJI DLA DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH W STOBNIE

Rodzice Dzieci z Autyzmem, Zespołem Aspergera oraz Zespołem Downa

Coraz częściej do kompleksowej rehabilitacji w Ośrodku dołączają się osoby z Autyzmem, z jego spectrum oraz zespołem Aspergera. Pogłębienie wiedzy na temat trudności z jakimi się borykają same osoby z autyzmem i ich rodziny pozwoliło nam na zrozumienie ich potrzeb i konieczność wprowadzenia ukierunkowanej dla nich terapii.

czytaj więcej


04 gru
2015

KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO INFORMUJE I OSTRZEGA

W związku z docierającymi do nas informacjami o wizytach osób podających się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, sprawdzających dokument tożsamości oraz przekaz potwierdzający wysokość otrzymanego świadczenia KRUS, chcemy ostrzec przed takimi wizytami w domach naszych świadczeniobiorców, w szczególności osoby starsze.

czytaj więcej


30 lis
2015

ZOSTAŃ PARTNEREM KARTY DUŻEJ RODZINY!

Zapraszamy firmy i instytucje do włączenia się do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny.

Do współpracy zapraszamy podmioty niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek lub dodatkowych uprawnień dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny.

czytaj więcej


28 lis
2015

ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA W ZESPOLE SZKÓŁ W WIDUCHOWEJ

W środę 25 listopada w Zespole Szkół w Widuchowej odbyła się inauguracja projektu edukacyjnego „Cała szkoła czyta dzieciom” połączona z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia.Gościem specjalnym była Pani Anna Kusy–Kłos Wójt Gminy Widuchowa, która w ramach projektu przeczytała naszym najmłodszym uczniom fragmenty Misia Uszatka i Kubusia Puchatka.

czytaj więcej