herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

15 sty
2016

WAŻNY KOMUNIKAT - ZBIÓRKA NIEWYKUPIONYCH POJEMNIKÓW

OD 20 STYCZNIA 2016 r. ZABIERANE BĘDĄ NIEWYKUPIONE POJEMNIKI NA ODPADY ZMIESZANE!

Informujemy mieszkańców Gmin należących do ZGDO, z wyjątkiem gminy Stargard, że od dnia 20 stycznia 2016 r. firmy, które dostarczały pojemniki w ramach usługi odbioru odpadów komunalnych na terenie Związku Gmin, rozpoczynają akcję zabierania niewykupionych pojemników stojących na posesjach.

Zbiórka pojemników będzie prowadzona w dniach odbioru komunalnych odpadów zmieszanych.

Równocześnie każdorazowo w momencie zabierania pojemnika, mieszkańcy będą mieli ostatnią możliwość dokonania jego zakupu.

czytaj więcej


12 sty
2016

FOTORELACJA Z AKCJI KRUSZENIA LODU W WIDUCHOWEJ - 12.01.2016 r.

Lodołamacz na Odrze w okolicy Widuchowej

We wtorek 12 stycznia 2016  r. lodołamacze należące do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Szczecinie brały udział w akji kruszenia lodu na Odrze w okolicy Widuchowej. W tym roku swój chrzest bojowy przechodzą dwie nowe jednostki "Andrzej" i "Stanisław". RZGW w Szczecinie na potrzeby tegorocznej akcji dysponuje flotą 14 jednostek- 8 polskich i 6 niemieckich lodołamaczy. 

czytaj więcej


07 sty
2016

PODSUMOWANIE XXIV FINAŁU WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

XXIV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie rozpoczął się w Zespole Szkół w Widuchowej o godzinie 16.00. Od samego rana wolontariusze ruszyli zbierać pieniądze do puszek. Oj, działo się u nas działo… Przez całe popołudnie, oprócz zbiórki pieniędzy, odbyły się występy wokalne uczniów, pokazy taneczne ze studia taneczno-artystycznego Hipnosic, warsztaty, licytacja symboli WOŚP, można było skosztować domowego ciasta z kawiarenki, każdy mógł posilić się pajdą chleba. Finał zakończył się tradycyjnie „Światełkiem do nieba”.

Udało się zlicytować prawie wszystkie wystawione przedmioty i zebrać ok. 14 tys. złotych

czytaj więcej