herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

13 paź
2017

KOMUNIKAT ZUS - E-SKŁADKA - JEDEN PRZELEW NA WŁASNY RACHUNEK W ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. firmy, przedsiębiorcy oraz osoby samozatrudnione będą opłacać wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

Informację o numerze tego rachunku płatnik składek dostanie z ZUS listem poleconym w czwartym kwartale 2017 r. Oczywiście list dotrze do płatnika, gdy ZUS zna jego aktualny adres. Jeśli nie zgłosił zmiany danych powinien to zrobić jak najszybciej.

Ważne! Jeśli płatnik do końca grudnia 2017 r. nie otrzyma informacji o numerze rachunku składkowego albo zgubi list, powinien zgłosić się do ZUS albo zadzwonić do Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS (nr tel. 22 560 16 00).

czytaj więcej


06 paź
2017

POMOC MATERIALNA DLA POSZKODOWANYCH PO PRZEJŚCIU ORKANU KSAWERY.

W związku z wydarzeniami  jakie miały miejsce w dniach 5-6 października br. na terenie województwa zachodniopomorskiego, sytuacji kryzysowej związanej z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które spowodowały liczne straty materialne w ślad za pismem Wojewody Zachodniopomorskiego uprzejmie informujemy, że osoby poszkodowane tymi zdarzeniami mogą starać się o bezzwrotną pomoc materialną od Rządu w wysokości do 6 tysięcy złotych, a w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia domu do 100 tysięcy złotych. Środki na ten cel zostały zabezpieczone przez Rząd w przewidzianej na ten cel rezerwie budżetu państwa.

czytaj więcej


04 paź
2017

WŁĄCZ SIĘ W AKCJĘ POMOCY POSZKODOWANYM W POŻARZE

W dniu 15 września 2017 r. w Lubiczu miał miejsce pożar mieszkania na poddaszu budynku wielorodzinego. Tylko dzięki szybkiej i profesjonalnej akcji straży pożarnej zdołano ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia. Pomimo tego starty materialne są duże. Wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu, w tym pokój dziecinny, nadają się tylko do kapitalnego remontu.
Gmina Widuchowa uruchomiła konto bankowe Urzędu w Banku Spółdzielczym w Gryfinie Oddział w Widuchowej, na które osoby chcące wspomóc poszkodowanych w pożarze mogą przekazać darowiznę.

Numer konta do wpłat:

82-9377-0000-0200-0244-2002-0001

Urząd Gminy Widuchowa
ul. Grunwaldzka 8
74-120 Widuchowa

Tytuł przelewu: Darowizna na cel pomocy pogorzelcom z m. Lubicz.

W obliczu ludzkiej tragedii tak wiele znaczą nawet najmniejsze gesty solidarnej pomocy. Nie pozostajmy obojętni, połączmy siły i pomagajmy potrzebującym.
Wójt Gminy Widuchowa
       Anna Kusy-Kłos

czytaj więcej