herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

17 kwi
2019

RUSZA MODERNIZACJA OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW W WIDUCHOWEJ. UMOWA Z WYKONAWCĄ PODPISANA

We wtorek 16 kwietnia 2019 r. Wójt Anna Kusy Kłos podpisała w siedzibie Urzędu Gminy Widuchowa umowę na realizację zadania inwestycyjnego "Modernizacja oczyszczalni ścieków w Widuchowej". Wykonawcą inwestycji będzie  firma ECOL - UNICON Sp. z o. o. z Gdańska. Koszt inwestycji to kwota 6.143.850,00 złotych. Modernizacja oczyszczalni ścieków będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w wysokości 3.970.000,00 zł.

Zadanie powinno zakończyć się w bieżącym roku, dlatego przekazanie placu budowy nastąpi w ostatnim tygodniu kwietnia. Realizowana inwestycja choć kosztowna, jest niezbędna dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania oczyszczalni ścieków, z której korzystają wszyscy mieszkańcy naszej gminy.

czytaj więcej


14 kwi
2019

DŁUGO OCZEKIWANE NOWE ŚREDNIE SAMOCHODY POŻARNICZE JEDNYM KOŁEM W GARAŻU.

Zgodnie z zamieszczonymi informacjami na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego w sprawie naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 3.4 Adaptacja do zmian klimatu, typ projektu: 2 Wyposażenie służb ratownictwa w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w sytuacjach wystąpienia zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii i złożonego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Krzywinie wniosku jako Lidera projektu realizowanego w partnerstwie z OSP Widuchowa o przyznanie pomocy w trybie konkursowym na „Zakup fabrycznie nowych wozów strażackich dla jednostek OSP w Widuchowej i Krzywinie", miło nam poinformować, że zgodnie z przedstawioną listą rankingową wniosek otrzymał dofinansowanie.

czytaj więcej


14 kwi
2019

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE ANIMACYJE W RAMACH PROJEKTU REWITALIZACJI SPOŁECZNEJ

W dniu 16 kwietnia 2019 r. (wtorek) o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Widuchowa odbędzie się spotkanie warsztatowe dla zainteresowanych udziałem w projekcie "Poszukiwacze zaginionych incjatyw" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego RPZP.07.01.00.

Celem projektu jest wypracowanie pomysłów i kierunków działań na rzecz lokalnej społeczności i realizacja malych, lokalnych przedsięwzięć inwestycyjnych, które będą służyć ogółowi mieszkańców obszaru rewitalizacji.

Zapraszamy na spotkanie

wszystkich mieszkańców Sołectwa Widuchowa, którzy czują potrzebę dokonania zmiany najbliższego otoczenia, mają swoje pomysły, chcą się zaangażować i włączyć w realizację projektu, w szczególności przedstawicieli stowarzyszeń, młodzieży, klubu sportowego, strażaków OSP, radnych, członków Rady Sołeckiej, mieszkańców Lubiczyna i Widuchowej Stacji.

czytaj więcej


14 kwi
2019

10 LAT MINI MUNDIALU - LOSOWANIE DRUŻYN DO JUBILEUSZOWEJ EDYCJI TURNIEJU

W dniu 13 kwietnia 2019 r. na stadionie KS "Pogoń" w Szczecinie zainaugurowano 10. Jubileuszową edycję Turnieju Piłki Nożnej "MINI MUNDIAL", który w 2010 roku po raz pierszy zorganizował Grzegorz Matlak ze Stowarzyszeniem SPORTS ACADEMY. Mini Mundial to prawdziwe sportowe święto dzieci i młodzieży i prawdziwe wyzwanie. Turniej organizowany jest dwuetapowo: I etap to  runda eliminacji rozgrywanych w poszczególnych gminach, a II etap to Wielki Finał z udziałem zwycięzców rundy eliminacyjnej.

Gmina Widuchowa rozpoczęła przygodę z Mini Mundialem w roku 2015, w tym roku nasi młodzi piłkarze wystąpią w turnieju już po raz piąty. W sobotę odbyło się uroczyste losowanie barw narodowych drużyn biorących udział w Mini Mundialu. Na uroczystości Gminę Widuchowa reprezentowała Wójt Pani Anna Kusy - Kłos.

 

Kolejny raz szczęście dopisało naszym drużynom, które zarówno w grupie młodszej, jak i w starszej wystąpią w barwach biało-czerwonych. Oprócz Polski drużyny z Widuchowej, Krzywina i Schwedt reprezentować będą: Walię, Danię, Francję, Chorwację i Argentynę (grupa młodsza) oraz Bośnię i Hercegowinę, Portugalię, Urugwaj, Szwajcarię i Senegal (grupa starsza).

Na uroczystość przybyło wielu znakomitych gości - przedstawiciele gmin uczestniczących w turnieju, sportowcy, działacze, sympatycy, sponsorzy, przedstawiciele mediów i przyjaciele Mini Mundialu,  nie zabrakło również Jubileuszowego tortu. Gratulujemy wspaniałej imprezy i życzymy kolejnych okrągłych rocznic.

 

Fot. Robert Stachnik (mini-mundial.pl)

czytaj więcej