herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

07 wrz
2016

PODZIĘKOWANIA ZA GMINNE DOŻYNKI 2016

Dożynki Gminne w Krzywinie zakończyły kolejny rok ciężkiej pracy rolników Gminy Widuchowa. Były nie tylko okazją do świętowania, ale przede wszystkim okazją do wyrażenia wdzięczności i szacunku dla pracujących na roli, którym zawdzięczamy codzienny chleb i możliwość czerpania z owoców ich pracy. Dożynki to święto radości z obfitych plonów zapewniających dostatek wszystkim mieszkańcom, a symbolem dożynek są przepiękne wieńce z kłosów zbóż i tradycyjny bochen chleba z tegorocznej mąki.

Za ogrom pracy poświęconej w przygotowanie i organizację tegorocznych Dożynek Gminnych pragnę z całego serca podziękować Pani Sołtys Jadwidze Mazur, Radzie Sołeckiej i mieszkańcom Krzywina. Dzięki Ich determinacji, poświęceniu i wzorowej współpracy w Krzywinie odbyły się przepiękne, okazałe i bogate uroczystości dożynkowe oraz wspaniały festyn ludowy z atrakcjami, których mogłyby pozazdrościć nam inne gminy naszego powiatu.

czytaj więcej


06 wrz
2016

BEZPIECZNE GRZYBOBRANIE 2016

Okres lata i wczesnej jesieni to raj dla miłośników grzybów. Grzyby, ze względu na wybitne walory smakowe i zapachowe, są cenionym produktem spożywczym. Niewielką wartość odżywczą rekompensują zawartością wielu różnych soli mineralnych i witamin. Spożywane na ciepło, marynowane, suszone, czy też w postaci przypraw, są niezastąpionym elementem tradycyjnej kuchni polskiej. Każdy medal ma jednak dwie strony. Prawie wszystkie rodziny grzybów mają swoich trujących przedstawicieli. Co roku odnotowuje się śmiertelne przypadki zatruć spowodowane grzybami. Trucizny zawarte w grzybach należą do najsilniej działających w przyrodzie.

czytaj więcej