herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

08 lut
2016

FERIE W BIBLIOTECE - PODSUMOWANIE

Ferie zimowe można spędzać w różny sposób i w różnych miejscach. Przekonały się o tym dzieci, które w minionym tygodniu uczestniczyły w zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Widuchowej. Co prawda był to czas bez śniegu, ale od czego jest wyobraźnia i dobre humory? Na czas zimowego wypoczynku przygotowaliśmy wiele ciekawych zajęć i niespodzianek. Nasz program był bardzo zróżnicowany, ale naczelnym zadaniem było odciągnięcie dzieci od telewizorów i komputerów.

 

czytaj więcej


04 lut
2016

"WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO" POKAZ TANECZNY GRUPY PSZCZÓŁEK

Powszechnie znany jest wpływ aktywności fizycznej na prawidłowy rozwój ruchowy dziecka, jednak połączenie ćwiczeń z muzyką przynosi jeszcze więcej korzyści. Taniec oraz zabawy muzyczno-ruchowe w znaczący sposób sprzyjają rozwojowi dziecka: wzmacniają mięśnie, koordynację i równowagę, korzystnie wpływają na postawę, kształtują w dziecku poczucie rytmu, nadają jego ruchom precyzję, sprężystość i płynność, nie powodując przy tym nadmiernego zmęczenia.

czytaj więcej


01 lut
2016

MAMY JUŻ PIERWSZE PIENIĄDZE DLA PIOTRUSIA

Miło nam ponformować, że podczas dwóch dni trwania akcji zbierania funduszy na leczenie Piotrusia uczniowie z Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Widuchowej zebrali łącznie 1366,69 PLN oraz 2,37 € i 62 SEK.

Akcja zainicjowana przez panią wójt Annę Kusy - Kłos spotkała się z pełnym poparciem ze strony dyrekcji i Samorządu Uczniowskiego szkoły. Dzięki hojności młodych i dorosłych mieszkańców gminy Widuchowa oraz gości Gali Zakończenia Turnieju Widuchowa Liga 2016 mamy już pierwsze pieniądze dla 11 miesięcznego Piotrusia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej