herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

17 gru
2015

JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z GMINNEGO PRZEDSZKOLA W WIDUCHOWEJ

W dniu 17 grudnia w Remizie Strażackiej w Widuchowej dzieci z grup Pszczółek i Smerfów, wraz z wychowawczyniami, z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały Jasełka. W przygotowania włączyli się również Rodzice, ucząc dzieci roli w domu, przygotowując im stroje jak i owoce na Wigilijne Spotkanie, za co oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej


14 gru
2015

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA "GRYF" W GRYFINIE

Przedszkolaki z grup "Smerfów" i "Pszczółek" dnia 9 grudnia wybrały się wraz z wychowawczyniami  do kina "Gryf" w Gryfinie na projekcję bajki pt. "Dobry Dinozaur". Było to niezwykłe wydarzenie. Po pierwsze - podróż autobusem, po drugie - wizyta w kinie, dodać należy i po trzecie - wyjazd bez rodziców. Bajka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie i wzruszenie, oglądały ją z dużym zainteresowaniem oraz z poczuciem humoru. Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wrażeń i oczywiście  zadowolone. Działania te miały  na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości pożądanych, co wynika z realizacji Programu Wychowawczego w przedszkolu.

czytaj więcej


08 gru
2015

ŚWIĘTY MIKOŁAJ Z "FANTAZJĄ" W PACHOLĘTACH

W sobotę 5 grudnia dzieci w Pacholętach odwiedził Święty Mikołaj. Z inicjatywy Sołtysa oraz Rady Sołeckiej przygotowano poczęstunek, a zaproszone Panie z Centrum Zabaw dla Dzieci „Fantazja” w Gryfinie, w oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja, bawiły dzieci, organizując gry, konkursy oraz liczne zabawy, które sprawiły niezwykłą radość zgromadzonym dzieciom.

czytaj więcej