herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

07 gru
2017

PAN MARSZAŁEK OLGIERD GEBLEWICZ NA SPOTKANIU MIKOŁAJKOWYM W WIDUCHOWEJ

Mikołajki w Urzędzie Gminy Widuchowa- 6 grudnia 2017 r.W dniu 6 grudnia w Dzień Św. Mikołaja do Urzędu Gminy zawitał niecodzienny orszak, na który oczekiwały dzieci z zespołu folklorystycznego "Niezabudki". Worki pełne prezentów przynieśli Mikołaje, Elf i Śnieżynka, a towarzyszyli im Pan Olgierd Geblewicz - Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego i Pani Ewa Dudar - Radna Sejmiku Województwa. Gości przywitała Pani Wójt Anna Kusy - Kłos oraz dzieci, które pięknie przebrane wystąpiły tym razem z repertuarem bożonarodzeniowym. Po występie każde z dzieci otrzymało upragniony prezent. Była także okazja do podziękowania Panu Marszałkowi za dotychczasową pomoc skierowaną do Gminy Widuchowa, a szczególnie tę przeznaczoną dla dzieci. Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego członkowie dziecięcego zespołu folklorystcznego "Niezabudki" mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez profesjonalistów i pod ich kierunkiem uczyć się i doskonalić umiejętności wokalne i taneczne. Na zakończenie miłej uroczystości, po pożegnaniu najmłodszych, Pan Marszałek wraz z osobami towarzyszącymi byli gośćmi pani Wójt. Tegoroczny "Mikołaj" był bardzo hojny i mamy nadzieję, że tak samo będzie w przyszłym roku, czego wszystkim serdecznie życzymy.

 

czytaj więcej


07 gru
2017

CHOINKA PRZED URZĘDEM GMINY JUŻ ŚWIECI

Dokładnie o zmierzchu w dniu 6 grudnia przed budynkiem Urzędu Gminy Widuchowa zaświeciła się przepiękna świąteczna choinka. Chwilę później w Widuchowej na ul. Rootniczej i Grunwaldzkiej mogliśmy zbaczyć świąteczne oświetlenie. To już trzeci rok z rzędu świąteczne dekoracje rozświetlają Widuchową, ciesząc oczy mieszkańców oraz przejezdnych, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój nadchodzących Swiąt, Nowego Roku i karnawału. Może już niebawem uroku swiątecznym dekoracjom doda padający śnieg.


czytaj więcej


06 gru
2017

"SZAFIRKI" Z KRZYWINA W RADIU SZCZECIN W REPORTAŻU ANNY KOLMER

W dniu 06 grudnia 2017 r. bohaterkami reportażu Anny Kolmer były Panie z Amatorskiej Drużyny Kobiet "SZAFIR" z Krzywina. Drużyna powstała trzy lata temu i w swoim dorobku ma wiele sukcesów sportowych, a przede wszystkim ten jeden, najważniejszy - integruje Panie do wspólnych działań na rzecz swojej drużyny, lokalnej społeczności Krzywina oraz gminy Widuchowa. Członkostwo w ADK to dla Pań nie tylko uprawianie sportu dla zdrowia i przyjemności - to także sposób na życie i możliwość zrobienia czegoś więcej dla innych.
Audycja została wyemitowana w Radiu Szczecin. W studiu na temat działalności kobiecej drużyny z Krzywina rozmawiali Grażyna Och -socjolog związana z Fundacją 54, prof. Bogdan Matławski - etnolog, kulturoznawca oraz prowadząca adycję Małgorzata Furga.


Udostępniamy poniżej reportaż Anny Kolmer

Czytaj więcej- na stronie Radia Szczecin "Szafirki" - reportaż Anny Kolmer

czytaj więcej