herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

09 maj
2016

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ W WIDUCHOWEJ

Z okazji Dnia Strażaka, obchodzonego 4 maja, wszystkie dzieci z Gminnego Przedszkola w Widuchowej, udały się 6 maja 2016r. do siedziby OSP Widuchowa. Celem zorganizowania spotkania było poszerzenie wiedzy przedszkolaków na temat tego trudnego i odpowiedzialnego zawodu strażaka. Prezes – Pan Tadeusz Gorący opowiadał o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaków oraz odpowiadał na pytania dzieci. Nie brakowało też przestróg przed nierozważnymi zabawami.

czytaj więcej


03 maj
2016

UROCZYSTOŚĆ 3 MAJA W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

Święto Narodowe Trzeciego Maja jest świętem państwowym, obchodzonym na pamiątkę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Święto jest okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych, a także rozwijaniu poczucia przynależności narodowej.

czytaj więcej


28 kwi
2016

INFORMACJA O TERMINACH POSIEDZEŃ KOMISJI RADY GMINY WIDUCHOWA

1. W dniu 12 maja 2016 r. o godz.9.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Finansów i Gospodarki.
2. W dniu 13 maja 2016 r. o godz.11.00 w Urzędzie Gminy Widuchowa ul. Grunwaldzka 8 (sala konferencyjna) odbędzie się posiedzenie Komisji Samorządu i Oświaty.

Tematyka:
Opiniowanie projektów uchwał na XII Sesję Rady Gminy Widuchowa.

czytaj więcej


22 kwi
2016

„ŚWIĘTO ZIEMI” W GMINNYM PRZEDSZKOLU W WIDUCHOWEJ

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi i w naszym Przedszkolu w Widuchowej również włączyliśmy się do świętowania z tej okazji. Wszyscy ludzie - przyjaciele Ziemi- robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich.

czytaj więcej