herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

16 lis
2016

SZUKAMY NASTĘPCÓW RAFAŁA MAJKI I MAI WŁOSZCZOWSKIEJ!

W środę 16 listopada o 17.00 w sali 204 Zespołu Szkół w Widuchowej odbędzie się spotkanie z trenerem kolarstwa Grzegorzem Korczyńskim z UKS Energetyk Junior. Jego podopieczni to wielokrotni uczestnicy i zwycięzcy Mistrzostw Polski. Doskonałym przykładem jest absolwent Zespołu Szkół w Widuchowej Kacper Żygadło. W czasie spotkania będzie można uzyskać wszelkie informacje dotyczące treningów, sprzętu itd. Warto dać szansę swojemu dziecku, kto wie, czy wśród nas nie kryje się następca Rafała Majki lub Mai Włoszczowskiej?

czytaj więcej


14 lis
2016

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA DOROSŁYCH - NABÓR DO PROJEKTU

"Nowe kompetencje - nowe szanse" to projekt nieodpłatnych szkoleń komputerowych i językowych finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, do udziału w którym zaprasza Wójt Gminy Widuchowa wraz z Centrum Nauczania Języków Obcych "EDUKACJA" w Krakowie.
Projekt jest skierowany do osób dorosłych, a w szczególności do osób w wieku 50 lat i więcej, osób o niskich kwalifikacjach tj. z wykształceniem nie wyższym  niż średnie, a także do osób niepełnosprawnych (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności).

Zgłoszenia do projektu przyjmowane będą do 30 listopada 2016 r. w sekretariacie Zespołu Szkół w Widuchowej oraz w sekretariacie Urzędu Gminy Widuchowa.Warunkiem przyjęcia zgłoszenia jest złożenie wypełnionej ankiety. Druki Regulaminu rekrutacji i Ankiety rekrutacyjnej dostępne będa w sekretariacie ZS i sekretariacie Urzędu Gminy.

czytaj więcej


13 lis
2016

GMINNE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W WIDUCHOWEJ

W dniu 11 listopada 2016 r. w Zespole Szkół w Widuchowej odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości. Na uroczystą wieczornicę "Spotkanie Pokoleń" zostali zaproszeni wszyscy mieszkańcy gminy, a w szczególności przedstawiciele najstarszego pokolenia, pionierzy, sybiracy. Uroczystości rozpoczęły się zgodnie z ceremoniałem szkolnym wprowadzeniem sztandarów i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Po oficjalnym powitaniu gości przez gospodarza, Panią Wójt Annę Kusy-Kłos nastąpił uroczysty moment przekazania władzom gminy sztandaru Związku Sybiraków Koła Terenowego w Widuchowej. Przepiękną, nastrojową i patriotyczną część artystyczną przedstawili uczniowie gimnazjum w Widuchowej przygotowywani przez Panią Elizę Jaroszyńską. Dla gości przygotowano wystawę starych fotografii ilustrującą powojenną historię Widuchowej. Młodzież szkolna oraz  uczestnicy spotkania śpiewali popularne pieśni patriotyczne.

czytaj więcej