herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

21 gru
2015

POMOC ŻYWNOŚCIOWA - PODSUMOWANIE GRUDNIOWEJ AKCJI

W roku bieżącym Gmina Widuchowa przystąpiła do realizacji zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych do osób najbardziej potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2015.

Wójt Gminy Widuchowa Pani Anna Kusy - Kłos do realizacji tych zadań rekomendowała Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Widuchowej reprezentowany przez kierownika Marię Woźniak.

            W dniach od 14 do 18 grudnia 2015 roku mieszkańcy Gminy Widuchowa, którzy spełniali kryteria kwalifikowalności  otrzymywali artykuły spożywcze w postaci paczki żywnościowej.Łączny tonaż tych artykułów to 22 265,6 kg, na łączną wartość 70 990,49zł. Koszt Gminy to jedynie kwota 1955zł /usługa transportowa/.  Pomocy udzielono dla ok. 700 osób.

czytaj więcej


17 gru
2015

JASEŁKA W WYKONANIU DZIECI Z GMINNEGO PRZEDSZKOLA W WIDUCHOWEJ

W dniu 17 grudnia w Remizie Strażackiej w Widuchowej dzieci z grup Pszczółek i Smerfów, wraz z wychowawczyniami, z wielkim zaangażowaniem i zapałem przygotowały Jasełka. W przygotowania włączyli się również Rodzice, ucząc dzieci roli w domu, przygotowując im stroje jak i owoce na Wigilijne Spotkanie, za co oczywiście bardzo serdecznie dziękujemy.

czytaj więcej


14 gru
2015

WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW DO KINA "GRYF" W GRYFINIE

Przedszkolaki z grup "Smerfów" i "Pszczółek" dnia 9 grudnia wybrały się wraz z wychowawczyniami  do kina "Gryf" w Gryfinie na projekcję bajki pt. "Dobry Dinozaur". Było to niezwykłe wydarzenie. Po pierwsze - podróż autobusem, po drugie - wizyta w kinie, dodać należy i po trzecie - wyjazd bez rodziców. Bajka wywarła na dzieciach ogromne wrażenie i wzruszenie, oglądały ją z dużym zainteresowaniem oraz z poczuciem humoru. Przedszkolaki wróciły do przedszkola pełne wrażeń i oczywiście  zadowolone. Działania te miały  na celu tworzyć warunki do kształtowania postaw i wartości pożądanych, co wynika z realizacji Programu Wychowawczego w przedszkolu.

czytaj więcej