herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

08 cze
2017

ZMIANY W USTAWIE O OCHRONIE PRZYRODY

17 czerwca 2017 r. wchodzą w życie zmiany w ustawie o ochronie przyrody związane z usuwaniem drzew i krzewów. Zmiany dotyczą m.in.:

- obowiązku dokonania zgłoszenia do organu (Wójta Gminy), zamiaru usunięcia drzewa, jeżeli obwód pnia drzewa mierzonego na wysokości 5 cm przekracza:
1)  80 cm - w przypadku topoli, wierzb, klonu jesionolistnego oraz klonu srebrzystego;
2)  65 cm - w przypadku kasztanowca zwyczajnego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego;
3)  50 cm - w przypadku pozostałych gatunków drzew;

czytaj więcej


04 cze
2017

ZNAMY WYNIKI XV WIDUCHOWSKIEGO KONKURSU PIOSENKI DZIECIĘCEJ "ZUZIA"

Po raz piętnasty Widuchowa gościła młodych artystów z Pomorza Zachodniego. Lista zgłoszeń obejmowała 43 wykonawców z 13 miejscowości, których podzielono na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV-VI. Każdy uczestnik przygotowywał jedną piosenkę. Prezentacje były przepełnione dziecięcą radością i bezpretensjonalnością. Przerwę wypełnił efektowny występ Studia Musicalowego Elżbiety Moski z Trzcińskiego Centrum Kultury. Jury pod przewodnictwem Piotra Ostrowskiego przyznało w sumie aż 23 nagrody: (werdykt poniżej): Widuchowski Konkurs Piosenki Dziecięcej ZUZIA organizują uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Widuchowej. Całkowity ciężar finansowania imprezy wziął na siebie Urząd Gminy Widuchowa, Zespół Szkół w Widuchowej, ZUH Przemysław Łuszcz, Rada Rodziców ZS oraz szkolny sklepik.

czytaj więcej


02 cze
2017

SZKOLNY KLUB ROWEROWY ZAPRASZA NA ŚWIĘTO CYKLICZNE

Wielki zjazd rowerzystów z całego województwa odbędzie się w najbliższą niedzielę w Szczecinie. O 8.00 wyruszymy w eskorcie policji spod szkoły na "Święto cykliczne" do Szczecina. Widuchowa jest jedną z 6 miejscowości województwa z której startują główne grupy. Na każdej mapie, plakacie, ulotce i koszulce jest to dokładnie wyróżnione. Szkolny Klub Rowerowy jest jednym z koordynatorów tego wydarzenia od 5 lat! Szykuje się piękny dzień - spędźmy go na rowerach.

czytaj więcej


31 maj
2017

DWIE UMOWY DOFINANSOWUJĄCE DLA GMINY WIDUCHOWA.

W dniu wczorajszym tj. 30 maja w Starostwie Powiatowym w Pyrzycach Wójt Gminy Widuchowa Anna Kusy-Kłos podpisała dwie umowy z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego na dofinansowanie planowanych przedsięwzięć. W imieniu województwa umowy podpisał Wicemarszałek Jarosław Rzepa i członek zarządu Ryszard Mićko.

czytaj więcej