herbWiduchowa
Południowa Brama Międzyodrza

16 cze
2017

FESTYN RODZINNY - "WIDUCHOWA - MOJA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA".

Dnia 14 czerwca 2017r. w naszym przedszkolu odbyły się festyn rodzinny na okazję zakończenia projektu edukacyjnego "Widuchowa - moja mała i duża Ojczyzna". W tym pięknym i radosnym wydarzeniu brali udział również zaproszeni goście, którzy współpracowali z nami podczas realizacji projektu w ciągu całego roku szkolnego 2016/2017.

czytaj więcej


13 cze
2017

ZAPRASZAMY NA XXI JARMARK WIDUCHOWSKI

      Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XXI Jarmarku Widuchowskim, który odbędzie się w Widuchowej w dniach 23 i 24 czerwca 2017 r. Podobnie jak w roku ubiegłym festyn odbędzie się nad Odrą oraz w centrum miejscowości, w parku przy ul. Robotniczej.

      Na tegoroczny Jarmark zapraszamy mieszkańców i wszystkich miłych gości. W tym roku przygotowaliśmy bogaty program festynu, na który składają się: występy artystyczne, pokazy, prezentacje sprzętu, koncerty gwiazd, konkursy, zawody sportowe, potyczki sołeckie i zabawa taneczna. Przygotowaliśmy także liczne stoiska rękodzielników, stragany i bogate zaplecze gastronomiczne. Zapraszamy wszystkie dzieci, dla których przygotowujemy zamki dmuchane, pokazy sprzętu OSP, Policji i WOPR, gry i zabawy oraz przejażdżki Ciuchcią.

     W piątkowy wieczór 23 czerwca na placu przy nabrzeżu Odry rozbrzmiewać będzie muzyka włoska w wykonaniu duetu An Dreo & Karina, a z repertuarem operowym i operetkowym wystąpią Anna i Romuald Spychalscy. Piknik rodzinny nad Odrą w blasku zachodzącego słońca przy nastrojowej muzyce będzie wstępem do sobotnich atrakcji Jarmarku

     W sobotę 24 czerwca przed południem na widuchowskim nabrzeżu odbędzie się piknik, na który zapraszamy całe rodziny. Na gości czeka kawiarenka i smaczne ciasta, a na dzieci bezpłatny zamek dmuchany. Przygotowaliśmy także plener malarski dla najmłodszych. Będziemy obserwować potyczki dzieci ze świetlic wiejskich, pokazy ratownictwa WOPR, a Komenda Wojewódzka Policji przeprowadzi akcję Bezpieczne wakacje z "Gryfusiem”. Atrakcją będą ćwiczenia polskich i niemieckich jednostek pływających Straty Pożarnej, które będą się szkolić w przeciwdziałaniu zagrożeniu zanieczyszczenia rzeki Odry.

Popołudniowa i wieczorna część Jarmarku Widuchowskiego upłynie pod znakiem występów artystycznych dzieci i zespołów ludowych. Wystąpi m.in. Zespół „Szczecinianie” i  po raz pierwszy przed jarmarkową publicznością zaprezentuje się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny „Niezabudki” z Widuchowej. Podczas wieczoru z gwiazdami na scenie wystąpią z koncertem zespoły: SHANTEL, AFTER PARTY i DEFIS oraz grupa MATOMI, a po północy zabawę taneczną poprowadzi DJ Sleeven.

Serdecznie zapraszamy!

SZCZEGÓŁOWY PLAN JARMARKU WIDUCHOWSKIEGO

czytaj więcej


13 cze
2017

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JARMARKU WIDUCHOWSKIEGO

PLAN JARMARKU WIDUCHOWSKIEGO

23.06.2017 r. – Piątek. Miejsce: Nabrzeże przy ul. Bulwary Rybackie (dawny Urząd Celny)
godz: 20.00-1.00

GALA OPERETKI I WŁOSKIE PRZEBOJE

- 20.00 Duet Anna i Romuald Spychalscy
- 21.30 Duet An Dreo & Karina
- 22.30 Covery Hity z Satelity


24.06.2017 r. - Sobota. Miejsce: Nabrzeże przy ul. Bulwary Rybackie (dawny Urząd Celny)
godz. 9:00 - 13:00

PIKNIK RODZINNY NAD ODRĄ

- Ćwiczenia drużyn polskich i niemieckich strażaków na wodach rzeki Odry
- Potyczki świetlicowe dzieci z gminy Widuchowa
- Gry, zabawy i konkursy dla dzieci
- Bezpłatny zamek dmuchany
- Piknik Kulinarny – ciasta, kawiarenka
- Wojewódzka Komenda Policji Szczecin – Bezpieczne wakacje z „Gryfusiem”
- Pokazy ratownictwa, prezentacja sprzętu WOPR i Państwowej Straży Pożarnej,


24.06.2017 r. – Sobota. Miejsce: Park przy ul. Robotniczej
godz. 13.00 – 4.00

WIDUCHOWA NA LUDOWO

13:00 – Rozpoczęcie imprezy – przedstawienie programu

13:00 – Widuchowskie prezentacje – zespoły, wokaliści m.in. Dziecięcy zespół folklorystyczny„NIEZABUDKI” z Widuchowej, występ Zespołu Ludowego „Szczecinianie”, prezentacje zespołów ludowych z Województwa Zachodniopomorskiego
- 17:00 – Oficjalne otwarcie Jarmarku Widuchowskiego - Nadanie Honorowego Obywatelstwa
- 17:30 – Pokaz JUMPIT FITNESS na trampolinach
- 18.00 – Potyczki sołeckie
- 18.30 - Rozstrzygnięcie konkursów– Wręczenie nagród

WIDUCHOWSKA NOC Z GWIAZDAMI

Występy Zespołów:
- 19.00 - SHANTEL
- 20.15 - AFTER PARTY
- 21.30 - Zespół coverowy MATOMI
- 23.30 - DEFIS
- 00.30 - zabawa taneczna - DJ Sleeven


Atrakcje towarzyszące:

*13.00 Uroczyste otwarcie STRZELNICY (dojazd od ul. Bulwary Rybackie za Nadzorem Wodnym Widuchowa), w tym o godzinie 14.00 Konkurs strzelecki organizowany przez „Bractwo Kurkowe GRYF Gryfino”, pokaz broni historycznej i współczesnej
*Konkurs Kulinarny – Sołtys i Rada Sołecka Widuchowa * Turniej piłki siatkowej –Hala sportowa SP Widuchowa
* Darmowa strażacka grochówka,
* Płatne zamki dmuchane,
* Niezapomniana zabawa - Splash of Colors - Święto Kolorów
* Pokazy sprzętu OSP, PSP i WOPR,
* Prezentacja sprzętu policyjnego

* Rajd pieszy organizowany przez Klub Turystów Pieszych PTTK „Wiercipięty” Trasa : PKP Dolna Odra – rezerwat „Krzywy Las” – Krajnik – Krzypnica – Marwice – Widuchowa (ok. 17 km), zbiórka uczestników 24 czerwca o godzinie 9.15 na przystanku PKP Dolna Odra.

czytaj więcej